x Fırsatları Kaçırmayın! Çıkmadan önce size yardımcı olmamızı ister misiniz? Whatsapp Destek
sadsad x
asdasd
Garanti ve İade Koşulları

Garanti Koşulları

Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. 
Alıcı, sözleşme konusu paketi veya koliyi almadan önce hasar gördüğünü tespit ettiği takdirde (ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb.) kargo şirketinden teslim almayacaktır.
Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.
Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız. Kullanılmış, tahrip edilmiş ve bunun benzeri şekildeki ürünleri iadesi kabul edilmez. Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür. 

BİGDART Tüketici Hakları Kanunu'na uymakla yükümlüdür. Bu yükümlülüğü yerine getirmektedir. 
İptal İade ve Değişim Koşulları


2. İptal İade ve Değişim Koşulları 

2.1 Değişim Koşulları 
Değişim yapmak istediğiniz ürün/ürünlerin kullanılmamış, paketi hasar görmemiş, tekrar satılabilme özelliğinin bozulmamış olması, varsa tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir. Kullanılmış, paketi hasar görmüş, satılabilme özelliğini yitirmiş, tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile birlikte gönderilmeyen ürünler iade olarak kabul edilmeyecek ve kargo ücreti bigdart.com.tr tarafından karşılanmayacaktır.

Tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin (Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, aksesuar, iç giyim ürünleri, mayo, bikini v.b) iadesi kabul edilmemektedir. 

Değişim işleminiz tamamlandığında değişimi gerçekleşen ürünlerin kargo ücreti alıcıya aittir. İade işlemlerinde kargo ücreti ve kargo komisyon bedelleri iade edilemez sadece ürünlerin ücret bedelleri iade edilir.


Faturasız Değişim Kabul Edilmemektedir. 


2.2 İade Etme Koşulları 
14 gün içerisinde iade hakkı: İade etmek istediğiniz ürünleri, iade ve değişim formunu doldurarak siparişi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 iş günü içerisinde ürünle birlikte iade edebilirsiniz. İade işlemleri E-ticaret biriminden yapılmaktadır. 

İade koşulları:
Satın almış olduğunuz ürünleri kullanılmamış ve satıla bilirlik özelliklerini kaybetmemiş olmaları halinde iade edebilirsiniz. Ürünlerin etiketlerinin ve logolarının zarar görmemiş olmaları; ürüne ait tüm aksesuarların (toka, kemer, kurdele vs.) ürün ile beraber iade edilmesi zorunludur. 


Kapıda ödemelerde iade olmayıp siteden kredi kartı ile yapılan alışverişlerde iade etmek istediğiniz ürünleri, 14 iş günü içerisinde anlaşmalı olduğumuz Kargo ile göndermeniz durumunda kargo ücreti BİGDART tarafından karşılanmaktadır. Sipariş tesliminden itibaren 14 iş günü geçmesinin ardından iade talebi ile gönderilen siparişler iade alınamamaktadır ve bu süreçten dolayı oluşan kargo bedelini BİGDART karşılamamaktadır. 

Faturasız İade Kabul Edilmemektedir. 

2.2.1 İade Talebinde Ücret iadesi Prosedürü 

İade etmek istediğiniz ürünleri, 14 gün içerisinde anlaşmalı olduğumuz Kargo ile göndermeniz durumunda kargo ücreti Bigdart tarafından karşılanmaktadır. Sipariş tesliminden itibaren 14 gün geçmesinin ardından iade talebi ile gönderilen siparişler iade alınamamaktadır ve bu süreçten dolayı oluşan kargo bedelini Bigdart karşılamamaktadır.İade işlemlerinde kargo ücreti ve kargo komisyon bedelleri iade edilemez sadece ürünlerin ücret bedelleri iade edilir.

Kredi kartı ile siteden aldığınız ve iade etmek istediğiniz siparişinize ait ürünler Bigdart tarafından iade koşullarına uygun olarak teslim alındığı günden itibaren 14 iş günü içerisinde ücret iadesi Kredi Kartınıza yapılacak olup, herhangi bir sorunla karşılaşıldığında müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsinz.  

2.3 İade Etme Koşulları ve iptal Talebinde Ücret İadesi Prosedürü 

Sipariş verildikten sonra 6 saat içerisinde siparişinizin hazırlanma ve kargo süreçleri başlamış olacağından siparişinizi sipariş verdikten sonra 6 saat içerisinde iptal edebilirsiniz. Faturası kesilerek kargoya teslimat süreci başlamış siparişleriniz iptal edilememektedir. Kredi kartı ile sitemizden aldığınız ürünleri teslim aldıktan sonra iade ve değişim hakkınızı kullanabilirsiniz. 

Yukarıdaki koşullara istinaden yapılan iptal taleplerinde ücret iadesi 14 iş günü içerisinde kredi kartınıza yapılacaktır.  

3. İade Adresi Bilgilendirme Esasları 

İade Bilgilendirmesi: İade işlemleriniz tamamlandığında mail mesaj yolu ile bilgilendirme yapılır. 

İade Adresi: Bigdart  M.Nezih Özmen Mah.Fatih Cad.Limon Sok No:9 Merter-Güngören/İstanbul

Ürün iptal ve iade işlemleri hakkında detaylı bilgi için 0212 504 05 07- 0850 346 81 68- WhatsApp 0506 153 34 47 numaralı Bigdart Müşteri Danışma telefonlarını hafta içi her gün 09:00 - 19:00 saatleri arasında arayabilirsiniz. 

Destek: İletişim bölümünden ilgili departmanı seçerek mesaj yollayabilir veya 0212 504 05 07- 0850 346 81 68- WhatsApp 0506 153 34 47 numaralı telefonumuzdan siparişiniz hakkında bilgi edinebilir, görüş ve önerilerinizi dile getirebilirsiniz. 

Faturası ile gönderilmeyen ürünlerin iadesi alınamamaktadır. İadelerinizi faturası ile birlikte göndermeniz rica olunur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.