Deprecated: strripos(): Non-string needles will be interpreted as strings in the future. Use an explicit chr() call to preserve the current behavior in /home/bigdart1/public_html/system/controller/PageV5/PageV5.php on line 935
Kısa Boylu Kadınlar İçin Kombin Önerileri
Kısa Boylu Kadınlar İçin Kombin Önerileri
01.04.2024

Kısa Boylu Kadınlar İçin Kombin Önerileri

Moda, sadece kumaşlardan elde edilmiş giysilerden ibaret değil; aynı zamanda kendini ifade etme şeklini de ortaya çıkaran bir yansımasıdır. Kısa boylu olmak, tarzınızı öne çıkarma da bir engel değil, tam tersi onu şekillendiren bir imkandır. Boy uzunluğu değil, stil  ve duruştan beslenen özgüven son derece önemlidir. Kadın giyim önerileri, her bir detayın itina ile seçildiği, her parçanın birer ifade aracı olarak kullanıldığı bir sanat eserine dönüşebilir. Bu yazı da  kısa boylu kadınlar nasıl kombin yapmalı hakkında değerli bilgiler vereceğiz.

Kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli diye soruyorsanız, giyinirken vücut orantısını dengelemeye ve boyunuzu daha uzun göstermeye dikkat etmeniz gerekir. Vücutlarına uyacak kesime sahip kıyafetler seçmek, çok kumaşla gövdeyi sıkıştırmadan doğru vücut hatlarını ortaya çıkaracaktır. Dikey çizgili desenler ya da tek renkli kıyafetler de boyu biraz daha uzun gösterebilir. Uzun v yaka ya da açık yakalı üstler, boyun bölgesini daha uzun gösterip, bedenin daha uzun görünmesine yardımcı olabilir.

Karışık Desenlerden Uzak Durmak

Kıyafet seçimi yaparken özen göstermeniz gereken en önemli detaylardan biri desenlerdir. Örneğin yoğun ve büyük desenlerin tercih edildiği parçalar, uzun boylu kadınları dahi olduklarından kısa gösterme özelliğine sahiptir. Bu sebeple kısa boylu kadınların kombinlerinde büyük desenlerden uzak durması tavsiye edilir. Aynı zamanda renklerin iç içe geçmiş olduğu karışık desenler de kısa boylular için hiç ama hiç uygun değildir. Daha sade ve küçük desenli giysiler kullanmak, tek renk kıyafetleri seçmek kısa boylu kadınların boylarını daha uzun göstermesi için son derece ideal alternatiflerdir.

Enine Çizgiden Uzak Durup Boyuna Çizgili Giymek

Çizgili kıyafetler, günlük yaşamda sıklıkla tercih edilen parçalar arasında yer alır. Enine veya boyuna çizgilerin olduğu giysiler, değişik vücut tiplerine uygun görüntüler yaratmaya destek olabilir. Boyuna çizgilerin düz ve uzun gözükmesi, giyen kişinin de olduğundan daha uzunmuş şeklinde algılanmasını sağlayabilir. Bu nedenle kısa boylu kadınların enine çizgiler değil de  boyuna çizgilerin yoğun olduğu kıyafetleri tercih etmesi gerekir.

Yüksek Bele Ağırlık Vermek

Çoğu kombinin baş kahramanı olarak gösterilen pantolonların seçimi, vücut duruşu bakımından son derece önemlidir. Bacak boyunun uzun görünmesini sağlayan yüksel bel modeller, kısa boylu kadınlar için kombin tavsiyeleri arasında en dikkat çeken parçalardandır. Bacak gövde oranını göz önünde bulundurarak yeterli bel yüksekliğinde olan pantolon modellerine yönelmek, kısa boyluların kurtarıcı moda stratejilerinin başında  gelir.

Mini Etek Ve Elbiseler

Düşünülenin tersine bacak boyu kısa kişilerin mini kıyafetler giymesi yanlış bir seçim değildir. Çoğu insan mini etek ve elbiseleri genellikle uzun bacaklı kadınlarla uygun bulurken bu algının yanıltıcı bir düşünce olduğu söylenebilir. Özellikle yüksek belin tercih edildiği mini elbise ve etek modelleri, kısa boylu kadın kombinleri  listesinde zirvede yer alır. Hem bacaklarınızı uzun gösterecek hem kalça bölümünü toparlayacak mini etekler, kısa boylu kadınların dolabında vazgeçilmez bir yere sahiptir.

Kısa Pantolonlardan Uzak Durmak

Pantolon tercihinde bel yüksekliği ve genişlik gibi önemli olan bir diğer nokta da paça boyudur. Kısa boylu olan kadınlarının boyunun daha uzun olması için bileğin aşağısında biten pantolonlardan faydalanılması tavsiye edilir. Bilek hizasından önce biten pantolonlar kişiyi olduğundan daha kısa göstereceği için bu modeli mümkün mertebe tercih etmemek gerekir. Aynı zamanda uzun paçanın yanı sıra ispanyol olarak adlandırılan geniş paçalar, boyunuzun uzun durmasına destek olacaktır.

Blog Son Eklenenler

Tesettür Kombin Önerileri

Tesettür kombin oluşturmak hem yaz ayında hem de kış ayında oldukça önemlidir.

Tayt Nasıl Kombinlenir? Tayt Kombin Önerileri

Farklı modellere sahip taytlar, çok amaçlı kullanım potansiyelleri ve benzersiz konforlarıyla gardıropların en fazla tercih edilen faktörleri haline gelmiştir.

Saten Etek Nasıl Kombinlenir?

Saten etek nasıl kombinlenir   merak edilir. Asalet ve şıklığın simgesi olarak her mevsim için özel olan ve farklı etkinliklerde kullanılan parçalardır.

Kısa Boylu Kadınlar İçin Kombin Önerileri

Moda, sadece kumaşlardan elde edilmiş giysilerden ibaret değil; aynı zamanda kendini ifade etme şeklini de ortaya çıkaran bir yansımasıdır.

Genç Tesettür Giyim Yaz Kombinleri

Genç tesettür giyim yaz kombinleri şık tasarımları ile pek çok kişinin beğenisini kazanıyor.

Aile İle Tanışma Kombin Önerileri

Sevgili ile yaşanan ilişkiyi bir sonraki aşamaya taşımak genel olarak aile üyeleriyle tanışmayla gerçekleşir.  

Bol Paça Pantolon Kombinleri

Bol paça pantolon   modelleri tesettür giyimde gerek rahatlığı, gerek şıklığı, gerekse en kusursuz bir duruş ile en vazgeçilmez ve tercih edilen kıyafetler arasında yerini alır.

Tesettür Yaz Kombin Önerileri

Tesettür yaz kombinleri hem şıklığı hem de rahatlığı bir araya getiren kombinasyonlardır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.